Prin utilizarea site-ului nostru, sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor în conformitate cu Politica privind cookie-urile.

PPE Regulation

     
 

>> Személyi védőfelszerelések gyártói és forgalmazói

Ezekre a 2016/425-ös új PPE-rendelet vonatkozik , amely 2016. április 21-én lépett hatályba, de 2018. április 21-től alkalmazandó.

A rendelet meghatározza az egyéni védőeszközök különböző kategóriáit, a tanúsítási eljárásokat és szabályozási formában azokat az alapvető követelményeket és szabályokat, amelyeknek meg kell felelniük ahhoz, hogy a piacon forgalomba kerülhessenek. 

A rendelet rögzíti továbbá valamennyi gazdasági szereplő (gyártó, meghatalmazott képviselő, importőr és forgalmazó) kötelezettségeit, valamint megállapítja a bejelentett szervezetek értékelésének szabályait.

>> Munkaadók

Ezekre az 1989. november 30-i 89 /656/EGK irányelv vonatkozik, amely „az egyéni védőeszközök munkavállalók általi használatára vonatkozó egészségügyi és biztonsági minimumkövetelményekről szól. Az irányelv részletezi a munkáltatók azon kötelezettségét, hogy egyéni védőfelszerelést biztosítsanak, ha a kockázatok a „kollektív védelem egyéb technikai eszközeivel vagy a munkaszervezés intézkedéseivel, módszereivel vagy folyamataival nem elkerülhetők”.

Ezt a felelősséget megismétli a Munka Törvénykönyvének R.4321-4 cikkelye „A munkáltató szükség szerint biztosítja a munkavállalók számára a megfelelő egyéni védőfelszerelést, és ha a különösen egészségtelen természet ezt megkívánja, a megfelelő munkaruhát. Ez biztosítja azok hatékony felhasználását.

>> Alkalmazottak és PPE-felhasználók

Az alkalmazottak nem mentesek a szabályozástól.

A munka törvénykönyve emlékezteti őket önvédelmi kötelezettségükre: L.4122-1 cikk : „ Minden munkavállaló kötelessége, hogy képzettségének és lehetőségei szerint gondoskodjon egészségéről és biztonságáról ”.

Így az egyéni védőeszköz gyártójától a felhasználóig és a munkáltatón keresztül minden szereplő felhatalmazást kap.

 

PPE MEGHATÁROZÁS:

A 2016/425 rendelet a következő meghatározást adja: 

"Olyan berendezés, amelyet úgy terveztek és gyártottak, hogy egy személy egy vagy több kockázattal szembeni védelme érdekében viselje vagy tartsa." (szintén az egyéni védőeszköz része, cserélhető alkatrész vagy a berendezéshez csatlakozó rendszer).

Az egyéni védőeszközök 3 kategóriába sorolhatók : 

1. kategória: 

Az ebbe a kategóriába tartozó kockázatok listája a következő: felületi mechanikai támadások; érintkezés nem káros tisztítószerekkel vagy hosszan tartó érintkezés vízzel; érintkezés forró felületekkel, amelyek hőmérséklete nem haladja meg az 50 ° C-ot; napfénynek való kitettség okozta szemkárosodás (kivéve a napsütés során fellépő sérüléseket); nem szélsőséges időjárási viszonyok. A termékek belső gyártásellenőrzés alá esnek (A modul), amelyet a IV. melléklet ír elő.

2. kategória: 

Ezek az I. és III. kategóriában felsoroltaktól eltérő kockázatok. A termékekre az V. mellékletben előírt EU típusvizsgálat (B modul), a VI. mellékletben előírt belső gyártásellenőrzés alapján a típusmegfelelőség ellenőrzése (C modul) vonatkozik.

3. kategória: 

A III. kategóriába kizárólag olyan kockázatok tartoznak, amelyek nagyon súlyos következményekkel járhatnak, mint például halál vagy visszafordíthatatlan egészségkárosodás, és amelyek a következőkhöz kapcsolódnak: egészségre veszélyes anyagok és keverékek; oxigénhiányos légkör; káros biológiai anyagok; ionizáló sugárzás; forró környezet, amelynek hatásai hasonlóak a 100°C-os vagy annál magasabb levegő hőmérsékletéhez; hideg környezet, amelynek hatásai hasonlóak a -50°C vagy annál alacsonyabb levegő hőmérsékletéhez; leesik a magasból; áramütések és feszültség alatti munkavégzés; fulladások; kézi láncfűrész vágások; nagynyomású vízsugarak; lőtt vagy szúrt sebek; káros zajok.

A termékekre az V. mellékletben meghatározott EU-típusvizsgálat (B modul), valamint a következő modulok egyike vonatkozik:

- a VII. mellékletben előírt, belső gyártásellenőrzésen és felügyelt termékellenőrzéseken alapuló típusmegfelelőség véletlenszerű időközönként (C2. modul);

- a gyártási módszer minőségbiztosításán alapuló típusmegfelelőség (D modul), a VIII. mellékletben előírtak szerint.

PPE és európai szabványok

az (EU) 2016/425 rendeletnek nem feladata a védelmi szabványok meghatározása; termékek esetében a CEN (Európai Szabványügyi Bizottság) által kidolgozott szabványokra hivatkozik.

Mi az a szabvány?

A szabvány olyan műszaki szabályok összessége, amelyek meghatározzák egy termék (vagy eljárás) megfelelő és alapvető jellemzőit, amelyeket a minőség, a működési mód és az ellenállás garantálása céljából hoztak létre.

Szabvány, mire való?

A szabvány előnye, hogy szabványosítható, harmonizálható és összehasonlítható. Ezért megkönnyíti a fogyasztók választását, és javítja a biztonságot és a termékbe vetett bizalmat.

Szabvány, kötelező?

A szabvány elvileg a közös szöveg kidolgozásában részt vevő összes érintett partner közötti konszenzus (tárgyalás) eredménye. Ennek ellenére bizonyos területeken a szabványosítás kötelezővé vált: biztonság, egészségügy és higiénia, csalás elleni küzdelem, cserék ésszerűsítése, környezetvédelem.

A különféle szabványok a Francia Szabványügyi Ügynökségtől (AFNOR) szerezhetők be.

Általános megjegyzések : 

A szabványok, mint az ebben a dokumentumban bemutatott összes információ, nem teljes körűek, és bármikor változhatnak. Csak tájékoztató jellegűek, és semmilyen esetben sem vállalhatnak felelősséget.


FONTOS JEGYZET

Az (EU) 2016/425 rendelettel összhangban „minden olyan gazdasági szereplőt, aki saját neve vagy márkanév alatt hoz forgalomba egyéni védőeszközt, vagy olyan módon módosítja a terméket, hogy az valószínűleg befolyásolja az e rendelet követelményeinek való megfelelést gyártónak tekintendő, és ezért vállalja a rá háruló kötelezettségeket. »

Ezért felhívjuk a figyelmet arra, hogy például a jól látható ruházaton a vásárló logójával vagy márkájával való jelölés csökkentheti a terméktanúsításhoz használt kötelező anyag (sárga, narancssárga vagy piros vagy fényvisszaverő csíkok) felületét. és az EN ISO 20471 szerinti osztályozás.

Ezért a műveletet végrehajtó személyen múlik, hogy a jelölések ne csökkentsék a termék besorolásához használt anyag minimális kötelező felületét.

Ugyanígy, a más szabványok szerint tanúsított PPE-n lévő jelölés, például hő- és/vagy tűzállóság vagy vegyszerállóság stb., a berendezéstől elvárt védelem elvesztéséhez vezethet.

A Singer Frères minden esetben és általánosságban véve nem tehető felelőssé a PPE-n esetlegesen végrehajtott módosításokért.